Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Інформація про необхідність декларування та сплату податків із доходів осіб, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)

Оголошення
05.04.2021

Інформація

про необхідність декларування та сплату податків із доходів осіб, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)

 

Головне управління ДФС у Херсонській області повідомляє наступне.

Надання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) є обов’язковим і передбачено Конституцією України (далі – Конституція) та Податковим кодексом України (далі – ПКУ). Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом (ст.67 Конституції).

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України.

З 1 січня 2021 року розпочалася деклараційна кампанія, у ході якої громадяни декларують доходи, отримані протягом 2020 року, і триватиме вона до 01 травня 2021 року. Отже, граничний термін подання Декларації для осіб, які зобов’язані задекларувати доходи  30 квітня 2021 року.

Подавати Декларації зобов’язані зокрема і одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї), їх цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і загальна площа яких становить понад 2 гектари (п.п. 165.1.24, п. 165.1, ст. 165 ПКУ).

У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).

Відповідно до вимог ПКУ доходи отримані від використання земельних ділянок  площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Платники податку зобов’язані до 01 серпня самостійно сплатити нараховані податкові зобов’язання (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).

Сплачені платниками – одноосібниками податки і збори наповнюють бюджет відповідної територіальної громади, з якого надалі фінансується утримання шкіл, дитячих садочків, лікарень, амбулаторій, фельдшерських пунктів, модернізація водопостачання, заходи з благоустрою, ремонт місцевих доріг тощо.

 

Декларування доходів – це обов’язок кожного, хто отримує прибутки.

 

2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше