Інформація про необхідність декларування та сплату податків із доходів осіб, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)

05.04.2021

Інформація

Головне управління ДФС у Херсонській області повідомляє наступне.

Надання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) є обов’язковим і передбачено Конституцією України (далі – Конституція) та Податковим кодексом України (далі – ПКУ). Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом (ст.67 Конституції).

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України.

З 1 січня 2021 року розпочалася деклараційна кампанія, у ході якої громадяни декларують доходи, отримані протягом 2020 року, і триватиме вона до 01 травня 2021 року. Отже, граничний термін подання Декларації для осіб, які зобов’язані задекларувати доходи  30 квітня 2021 року.

Подавати Декларації зобов’язані зокрема і одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї), їх цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і загальна площа яких становить понад 2 гектари (п.п. 165.1.24, п. 165.1, ст. 165 ПКУ).

У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).

Відповідно до вимог ПКУ доходи отримані від використання земельних ділянок  площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Платники податку зобов’язані до 01 серпня самостійно сплатити нараховані податкові зобов’язання (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).

Сплачені платниками – одноосібниками податки і збори наповнюють бюджет відповідної територіальної громади, з якого надалі фінансується утримання шкіл, дитячих садочків, лікарень, амбулаторій, фельдшерських пунктів, модернізація водопостачання, заходи з благоустрою, ремонт місцевих доріг тощо.

Декларування доходів – це обов’язок кожного, хто отримує прибутки.